2015. aasta jaanuaris kohtusin juhuslikult Awassas ühes pulmas noormehega, kelle nimi on Daniel.

daniel_etioopia2

Ta on juba aastaid vabatahtlikuna Soddos viibinud. Daniel on ameeriklane, kes elab Soddo linnas tavapärase etiooplase elu, rentides seejuures väikest tuba. Ta tassib oma seljakotis olevat varandust alati endaga kaasas. Kotis on arvuti ja veepudel. Pesemiseks tal erilisi võimalusi pole ja seda tundus, et ta väga ei igatse.

Esmakordsel jutuajamisel tundus tema tegevus väga eriline.

Tagasi Soddosse jõudes kohtusime kohe järgmisel päeval. Esmalt just seetõttu, et kogu viie aasta jooksul polnud võimalust teha kellegiga koostööd, sest teistest riikidest vabatahtlikud olid oma projektidega hõivatud ja need ei haakunud kuidagi meie tegevusega.

Daniel aga polnud vaatamata oma kasinatele tingimustele kaotanud kirge tööd teha. Nimelt oli tema tööks suhtlemine kohalike prostituutidega, varustades neid preservatiividega. Ka hotelle varustas ta kord nädalas. Vesteldes ja kuulates prostituutide muresid ning ostides neile võimaluse korral lahendusi, selgus, et paljud neist olid emad, kes teenisid laste ülalpidamiseks raha.

 

Daniel käis ka koolides lastele hügieeni õpetamas ning seda, kuidas veega ökonoomselt ümber käia ja käsi pesta. Ta tegi seda väga tähelepanuväärsete ja huvitavate nippidega. Näiteks määris punase tšillipulbri kätele ja seejärel tervitas nende määrdunud kätega igat meie last, kes sööma tulid. Nii oli kohe näha, millise suure ringi tegid parasiidid tervitamisel. Selleks, et neist vabaneda, pidi kasutama seepi.
daniel_etioopia2_1
Daniel õpetamas külarahvast
Meie koostöö oli väga eriline, sest kodukülastustele tuli Daniel kaasa ja kui kätepesu lavastus algas, oli peaaegu terve küla koos.  Nüüd on Daniel veetnud juba üle kahe aasta Soddos ja jällegi aitas lastele meenutada, kuidas päriselt kätepesemine käib.