Koolilastele leiva (enjera) valmistamine.

leivaküpsetaminel_etioopia2_1 leivaküpsetaminel_etioopia2

Leiba valmistatakse tefijahust. Teff on hirsi ja kinoa sugulane, aga väiksema teraga ja sisaldab rauda, kaltsiumi, valku, kiudaineid, amonohappeid ja C-vitamiini. Leiva valmistamise protsess on sama, mis meie hapendatud leival.

Leiba küpsetatakse tavaliselt 2 korda nädalas. Perekonnad, kes leiba küpsetavad, on juba üle keskmise rikkad. Leiba küpsetab koduabiline, sest perenaisel ei jää selleks muude majapidamistööde kõrvalt aega.

Õpilaste jaoks ostame leiba naabermajast, kus rikkama perekonna teenistuses töötab 16-aastane tütarlaps. Selles peres valmistatakse leiba nii perele endale kui ka müümiseks Soddo elanikele ja koolile. Leib maksab keskmiselt kümme eurosenti ning on ca 70 cm diameetriga ringikujuline pannkook, mis on juuretisega kergitatud hapust taignast ja üleni täis õhumullikesi.

Küpsetamisel ei lisata ka mingit rasvainet. See ongi leiva valmistamise põhilisi nippe, et taigen savipannilt küpsedes lahti tuleks. Värvuselt sarnaneb leib veidi nõudepesulapiga, aga lõhnab ja maitseb nagu Toolse leib, kuid ilma soolata.